Vrácení zboží z e-shopových objednávek ve 14-ti denní lhůtě

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete ho vrátit v zákonné 14denní lhůtě?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte po internetu s osobním odběrem na některé z našich kamenných prodejen.

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť zákon tuto možnost neuvádí.

Jak zboží vrátit?


1) Vrácení zboží na prodejně
Zboží lze vrátit na všech našich pobočkách, vyjma prodejen v Praze. Na prodejnách v Praze je možné vrátit pouze zboží značky Sportalm, a to jenom po předchozí telefonické domluvě. Peníze Vám budou vráceny zpět na Vámi uvedený bankovní účet, v případě platby kartou, zpět na Vaši platební kartu, a to do 14 dnů od doručení zboží na naši prodejnu. Vrácení peněz v hotovosti není možné. Děkujeme za pochopení.
Seznam prodejen a jejich kontakty naleznete ZDE>>


2) Vrácení zboží poštou či jiným přepravcem
Zboží nám zašlete spolu s vyplněným formulářem ZDE>> na adresu provozovny uvedenou na faktuře.
Pokud objednávka přišla v několika zásilkách z různých prodejen, je možné ji vrátit v jednom balíčku zpět na naši prodejnu.
Peníze Vám budou vráceny zpět na Vámi uvedený bankovní účet, v případě platby kartou, zpět na Vaši platební kartu, a to do 14 dnů od doručení zboží na naši prodejnu.

Výměna zboží

Postup pro výměnu je stejný jako u vrácení zboží. Stačí vyplnit formulář ZDE>>, kde uvedete, jak zboží, které nám vracíte, tak i nové zboží, které Vám obratem pošleme výměnou zpět. První výměna od nás k Vám je zdarma (pouze po ČR). Náklady na doručení zboží k nám si zákazník hradí sám.
Pokud si nevíte rady, prosím kontaktujte jednu z našich prodejen. Rádi Vám poradíme a vše vyřešíme k vzájemné spokojenosti.

Je dobré vědět

Obal není nutný
Obal není předmětem koupě ani součástí koupené věci, ale prosíme vás vracejte zboží v originálním balení a s originálními visačkami. I přesto má DAVID Sport Harrachov s.r.o. právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží.

Zboží si můžete vyzkoušet
Nemělo by však dojít k jeho zjevnému opotřebení. Zboží může být použito, ale je třeba myslet na náklady, které bude mít společnost DAVID Sport Harrachov s uvedením zboží do původního stavu a které mohou být požadovány k úhradě.

Účtování těchto poplatků předejdete, pokud zboží uvede do původního stavu sami (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.) S ohledem na různorodost zboží je každý případ odstoupení od smlouvy řešen individuálně.

Dodržení 14denní lhůty

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno. . Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešle podnikateli oznámení, že od smlouvy odstupuje.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro odstoupení se počítá od soboty včetně).

V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali zakoupené zboží. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

Jaké dokumenty přiložit?

Ke vrácenému zboží doporučujeme vždy přiložit dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavku.

Nejlepší možností je zaslání vyplněného Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy a nákupního dokladu, který jste obdrželi na svoji e-mailovou adresu.

Jaké zboží nelze vrátit vůbec?

Ze zákona spotřebitel nemůže odstoupit zejména od smlouvy:

Výjimkou jsou případy, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno.

Stručný přehled na závěr

Důležitý dokument ke stažení

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

0 ks
Košík: 0
0 ks