Boty na běžky

 

Boty na běžky jsou členěny do různých kategorií:

  • BĚŽKAŘSKÉ BOTY BACK COUNTRY - Je specíální bota pro pohyb v neprošlapané stopě. Proto jsou tyto boty vyšší. Mají ohebnou podrážku a zpevněný kotník. Běžecké boty Back Country jsou výráběny z odolnějších materiálů, kde je kladen velký důraz na nepromokání boty, aby vaše noha zůstala v suchu a teple i v náročnějším běžkařském terénu.
  • BĚŽKAŘSKÉ BOTY PRO KLASIKU - Pro tento lyžařský styl jsou boty nižší, končí již pod kotníkem, aby bylo možno nohu v kotníku bez omezení ohýbat.  Boty na klasiku nemají vyztužení kotníku, které jsou u bot na bruslení a kombi bot. Podrážka u těchto bot je měkká aby umožňovala ohyb ve špičce a tím i zdvihnutí paty.
  • BĚŽKAŘSKÉ BOTY PRO BRUSLENÍ - Narozdíl od boty pro klasiku jsou boty na bruslení vyšší. Kotník je vyztužen tak, aby se noha nehýbala do stran. Pro maximální zpevnění kotníku jsou použiy speciální manžety, které jsou vyrobeny z tvrzeného plastu. Závodní boty mají tuto manžetu obvykle vyrobenou z karbonu. Podrážka bot na bruslení je tvrdá tak aby se špička bot nedala ohnout..
  • BĚŽKAŘSKÉ BOTY KOMBI - Jsou určeny pro lyžaře, kteří chtějí kombinovat klasický styl a bruslení. Mají vyztuženou manžetu v oblasti kotníku jako boty pro bruselní, ale mají měkkou podrážku v oblasti špičky boty, která umožňuje pohyb pro klasickou techniku.

V sekci dámské, pánské nebo dětské lyžařské boty najdete obuv pro turistické i sportovní lyžování.

Řadit dle:
předchozí123
předchozí123
Filtry

Cena

-
0 ks
Košík: 0
0 ks